paylaş :

Polikistik Over’imi soğan kürüyle yendim!

yorum yazın

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!

Soğan suyunu için, regl olmaya başlayın!

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!15 senedir Polikistik Over hastasıydım, uzun yıllar farklı kadın doğum doktorlarına gittim, Türkiye’nin en pahalı en lüks özel hastanelerinde muayene oldum ama sonuçta hiç değişen bir şey olmadı!

Her doktor bana Yasmin ve Glucophage adlı ilaçları veriyor ve fazla kilom olduğu için zayıflamamı söylüyordu.

Polikistik over hakkında uzun ve açıklayıcı tıbbi bilgileri google’dan kolaylıkla bulabilirsiniz. Ben size işi kendimce özetleyeyim; polikistik over bir metabolik sendromdur.

Yumurtalığınızdaki yumurtaların büyüme ve ayrışma düzeninde bir problem oluşur ve dolayısıyla regl olamazsınız, buna bağlı olarak insülin direnci gelişir ve sürekli kilo almaya başlarsınız. Bu bir kısır döngüdür kilo aldıkça regl olamaz, regl olamadıkça kilo almaya devam edersiniz.

Bu arada kimi hastalarda erkeklik hormonu seviyesi yükselir ve yüzde, boyunda ve vücutta aşırı kıllanma baş gösterir. Bu hastalık tedavi edilmezse insanı şeker hastası yapar, morbit obezliğe sürükler ve çocuk sahibi olmasına engel olur.

Bende hiç kıllanma görünmemişti ama bu belirtinin dışında 15 yaşımdan beri az az ama sürekli kilo almaya ve bazı yıllar hiç bazense çok nadir regl olmaya devam ediyordum.

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!Ara ara diyetisyenlere gittim yeterli miktarda kilo verdiğim de oldu, kilo verdiğim dönemler hemen regl düzenim yerine oturuyordu, ancak zayıflık halimi bir türlü koruyamadığımdan kilo almaya başlar başlamaz regllerim de kesiliyordu!

Artık son yıllarda polikistik over tedavisinde kullanılan Yasmin bana aşırı baş ağrısı ve çarpıntı yapmaya başlamıştı. Sürekli her gün bu iki hapı almaktan yılmıştım. Bir ara tamamen boş verdim ne diyet yaptım ne ilaç içtim.

Bu arada evlendim, bugün dört senelik evliyim ama hâlen çocuk düşünmediğimiz için çocuk yapma amaçlı bir doktora gitme girişimim hiç olmadı.

Bir gün televizyonda bir programda İbrahim Saraçoğlu’na denk geldim ve anlattıklarını sonuna kadar dinledim. Polikistik overliler için soğan suyu kürünü tavsiye etti kendileri.

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!O kadar aklı başında, kendinden emin bir şekilde her yönünü, neden işe yaradığını falan açıkladı ki denemekten ne çıkar dedim kendi kendime neticede doğal bir bitkinin suyunu içeceğim!

Hemen soğan suyu kürünü internette biraz araştırdım, başarı oranı inanılmaz derecede yüksekti. Herkes forumlarda birbirine nasıl işe yaradığıyla ilgili soğan suyu kürü başarı hikâyelerini anlatıyordu.

Bu da oldukça heveslenmeme sebep oldu. Hemen bir de İbrahim Saraçoğlu’nun kendi web sitesine girdim ve kuru soğan ile ilgili bölümü okuyarak bilgilerimi pekiştirdim. Kürün nasıl yapılacağını iyice anladım.

Her gün başladım soğan suyu kaynatmaya ve içmeye. İlk hafta sonunda hemen regl oldum. Uzun bir dönemdir hiç regl olmuyordum ve kişisel tarihimin en en en kilolu dönemindeydim. Çok uzak değil bu bahsettiğim geçtiğimiz ocak ayı!

Soğan suyunu içmeye başladıktan 1 hafta sonra regl olunca bıraktım. Reglken içilmiyor çünkü. Regliniz bitince tarihini not ediyor ve bir dahaki ay regl tarihiniz gelmeden 10 gün önce yeniden 2. bir soğan kürü yapmaya başlıyorsunuz. Normalde bir kür 10 gün sürmesine rağmen ben ilk haftada regl olunca devam etmedim.

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!Harika nasıl da işe yaradı diye düşünüp çok sevindim. Ertesi ay oldu ben güya regl tarihimden 10 gün önce soğan kürüne başlayacaktım ama işe güce kendimi kaptırınca o yalan oldu hiç başlayamadım.

Bir daha soğan suyu kürü hiç yapmadım. Ama her ay aynı tarihte tıkır tıkır regl olmaya başladım. Bu ay 5. ay olacak!

İlk etapta soğan suyunun gücü mü yoksa denk mi geldi diye düşünmüştüm. Ama sonra ortada iki seçenek olduğunu fark ettim; ya 15 senedir muzdarip olduğum, ilaçlarla düzelemeyen ve tek çaresinin kilo vermek olduğu söylenen hastalığım, kilo da vermediğim halde sihirli bir şekilde aniden düzelmişti ya da soğan suyunun yarım yamalak yaptığım bir kürü dâhi mucizeler yaratmaya yetmişti!

Belki de hastalığımdaki bu şıp diye düzelme Mayaların öngördüğü 2012 yılının enerjisel değişimindendir kim bilir :) Ben doktor değilim tabii ki ve hastalığımın düzelmesi ile ilgili bu durum, yüzlerce sebeple ilişkilendirilerek açıklanabilir.

Ancak polikistik overli hanımların soğan suyuna bir şans vermeleri konusunda ısrar ediyorum. Bu kadar insana ve başta kendime şifa olmuş bir yöntemi denemekten kimseye zarar gelmeyeceğine inanıyorum. Neticede bir bitkinin suyunu içeceksiniz.

Polikistik over’imi soğan kürüyle yendim!Çocuk sahibi olabilmek için polikistik overli kadınların astronomik rakamlar ödeyerek çeşitli tedavilere gittiklerine bizzat gözlerimle şahit oldum. Bunların kimi işe yaradı kiminden ise sonuç alınamadı.

Ne olur önce soğan suyunu bir deneyin belki size de bana olduğu gibi şifa olabilir ve zamanı geldiğini düşündüğünüzde bebişinizi kucağınıza alabilirsiniz ve en önemlisi de sağlığınıza kavuşabilirsiniz!

Son olarak size soğan suyu kürünün tam uygulanışını İbrahim Saraçoğlu’nun sitesinden alıntı yaparak aktarmak istiyorum, siteyi buraya tıklayarak kendiniz de ziyaret edebilir, diğer şifalı bitki kürleri hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

“Polikistik overe karşı soğan suyu kürü
Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz.

Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İlk on beş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, âdetinize on gün kala on gün boyunca yine günde iki kez uygulayınız.

Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.”

Okuyucuma küçük bir not: Bu tavsiye yazımda asla doktora gitmeyin, doktorunuzun verdiği ilaçları boş verin demek değil amacım, ancak her şeyi deneyip benim gibi yıllarca sonuç alamadıysanız mutlaka alternatif tıbbın nimetlerinden de yararlanın, kim bilir sonuçlar bazen mucizeler yaratabiliyor!

Meltem Şafak

Anadolu Üniversitesi Reklamcılık & Halkla İlişkiler mezunu, evli ve 2 kedi annesi bir editörüm:) Kozmetik, moda ve alışveriş tutkunuyum! Meraklı bir Koç burcu olarak gündemi takip etmek ve en ilginç ipuçlarını bulup paylaşmak benim için bir hobi. Eğlenceli ve aa aa! dedirten şeyler okumak için beni takip edin!

Yorum yazın