paylaş :

Takı tutkunlarına: Saklama yöntemleri ve faydalı tüyolar

yorum yazın

taki-tutkunlarina

Ben bir aksesuarkoliğim ve onları zaptedemiyorum. Eğer her çeşit ve her kıyafetimle kullanabileceğim aksesuarım olmazsa rahat edemiyorum. Özellikle yüzüksüz ya da küpesiz dışarı çıkınca bir boşluk hissine kapılıyorum. Geri dönüp takıp takıştırıp tekrar çıkıyorum.

Yılların birikimi bir sürü takım var, hediye de geliyor ve hal böyle olunca tüm parçaları bir arada görmek ve zaman kaybetmeden seçmek istiyorum. Küpelerimi, bileziklerimi kolye küpe ve yüzüklerimi ayrı ayrı görmem lazım ama aynı zamanda da birbirinden farklı yerlerde olmamalı.

Bunun için size aksesuarlarınızı nasıl saklayabileceğiniz konusunda fikirler vermek istedim.

DIY: Eski çerçeveleri, dantelleri örneklerdeki gibi değerlendirebilirsiniz.

Küpeleriniz için: Kadın şeklindeki takı asacaklarını hemen her yerde bulabilirsiniz (en son Mudo’da görmüştüm). Üstelik çok da sevimliler.

Evdeki malzemeler: Tel süzgeci ya da eski bir tenis raketini renklendirerek, belki bir iki de kurdeleyle süsleyerek hiçbir ödeme yapmadan aksesuarlık sahibi oldunuz bile ;)

Açıkta durmasın isteyenlere: Benim gibi tozlanmasın açıkta durmasın diyorsanız, çekmece içi organiser’lar tam size göre… Ya da internette çeşitli takılar için özel tasarımlanmış dolaplar ya da kutular satılıyor, bunları da tercih edebilirsiniz.

Bu tarz çözümlerle aksesuarlarınızı kolayca saklayabilirsiniz ve istediğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepsi gözünüzün önünde olunca, artık aldığınız aksesuarlar dolap beklemeyecek. Bir de size diğer önerim altınları, gümüşleri ve aynı tarzları bir arada organize etmeniz. İnciler ya da aynı renkler bir arada dursun ki, giydiğiniz kıyafeti tamamlayacak aksesuar için kafanız dağılmadan bir yere bakarak karar verebilesiniz.

Önemli olan zamandan tasarruf etmek ve giyinmenin keyfe dönüşmesi…

Her şeyde olduğu gibi…

Melis Selçuk

Detaylı bilgi için: melisselcuk.com

Yorum yazın